Zmarszczki i wiotkość skóry – poznaj skuteczny zabieg liftingujący

Wraz z wiekiem osłabieniu ulega naturalna zdolność skóry do regeneracji, czego efektem jest coraz większa wiotkość skóry i zmarszczki. Nowoczesne zabiegi liftingujące są w stanie ten proces skutecznie spowolnić, a nawet cofnąć jego niektóre skutki. Odkryj możliwości liftingu HIFU, który wykorzystuje działanie skoncentrowanych ultradźwięków.
Paulina Lewandowska

Jak starzeje się skóra twarzy?

Wiotkość skóry i zmarszczki wynikają przede wszystkim z niewystarczającej ilości kolagenu w skórze. Jest to białko budulcowe skóry, które zapewnia jej odpowiednią gęstość, jędrność i napięcie. Organizm człowieka na bieżąco uzupełnia ubytki kolagenu, jednak wraz z wiekiem proces ten staje się coraz mniej efektywny. Czynniki, które zaburzają regenerację skóry to również: palenie tytoniu, zanieczyszczenia powietrza, nieodpowiednia pielęgnacja, niedobory pokarmowe.

Starzenie się skóry jest procesem postępującym i żaden zabieg nie jest w stanie go całkowicie zatrzymać. Z pomocą nowoczesnych technologii można jednak wspomóc skórę w regeneracji kolagenu, czego efektem jest spłycenie zmarszczek i odmłodzenie twarzy – wyjaśniają specjaliści z krakowskiej Kliniki Miracki. Regularnie wykonywane zabiegi medycyny estetycznej są w stanie zredukować wiele oznak starzenia się skóry oraz spowolnić cały proces, dzięki czemu można osiągnąć długotrwałą poprawę wyglądu.

HIFU – nowoczesny zabieg liftingujący

Zabieg wykorzystujący technologię HIFU to tzw. lifting bez skalpela, czyli procedura niechirurgiczna, która jest w stanie doprowadzić do skrócenia włókien kolagenowych i poprawy napięcia skóry. Lifting HIFU polega na zastosowaniu silnie skoncentrowanych ultradźwięków, które są w stanie przeniknąć aż do 3 warstw: skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej. Jednocześnie powierzchnia naskórka zostaje nienaruszona, dlatego zabieg nie wymaga rekonwalescencji.

Podczas zabiegu liftingującego przy pomocy ultradźwięków dochodzi do podgrzania skóry do temperatury około 65°C. Jednocześnie tworzą się mikropęcherzyki powietrza. Efektem są drobne uszkodzenia w strukturze skóry na różnych głębokościach, które stanowią dla organizmu sygnał do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych. Następuje skrócenie nadmiernie rozciągniętych włókien kolagenowych oraz wzmożona produkcja nowego kolagenu odpowiedzialnego za jędrność i napięcie skóry. Zróżnicowana wielkość kartridżów umożliwia przeprowadzenie bardzo precyzyjnego zabiegu liftingującego nawet w miejscach, gdzie wymagana jest szczególna delikatność, np. w okolicy oczu.

Przeczytaj  Czy dieta wpływa na zdrowie psychiczne?

Efekty liftingu HIFU

To, co wyróżnia zabieg liftingujący HIFU spośród innych technologii wykorzystywanych w medycynie estetycznej, to możliwość osiągnięcia optymalnych efektów już po jednej sesji. Pierwsze efekty w postaci poprawy napięcia skóry pojawiają się natychmiast po zabiegu. Na optymalny lifting skóry trzeba poczekać jednak około trzech miesięcy. Specjaliści zalecają też regularne wykonywanie zabiegu HIFU raz w roku.

Z pomocą technologii skoncentrowanych ultradźwięków można zredukować wiotkość skóry na twarzy oraz w innych rejonach ciała. Rozpoczęta przez HIFU synteza kolagenu prowadzi do spłycenia nawet głębokich zmarszczek. Efektem tego zabiegu liftingującego jest również redukcja lokalnych depozytów tkanki tłuszczowych, znajdujących się np. w okolicy podbródka.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Krakowie.

Treść promocyjna

Powiązane:

    None Found
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły