Paulina Lewandowska

Paulina Lewandowska

25 artykułów
Studentka ostatniego roku wydziału psychologii jednego z warszawskich uniwersytetów. Na co dzień pomaga osobom z zaburzeniami lękowymi, depresyjnymi oraz pomaga osobom w codziennym funkcjonowaniu. Prywatnie właścicielka kota perskiego i psa o imieniu Alex.
jak pomóc dziecku znaleźć przyjaciela

Jak pomóc dziecku znaleźć przyjaciela?

Jak pomóc dziecku znaleźć przyjaciela? Jako rodzic zapewne przejmujesz się brakiem kontaktu z rówieśnikami twojego dziecka. Nie zawsze jest to powód do obaw. Możesz jednak w pewien sposób pomagać maluchowi w budowaniu relacji.
jak pomóc osobie z zaburzeniami odżywiania

Jak pomóc osobie z zaburzeniami odżywiania?

Jak pomóc osobie z zaburzeniami odżywiania wrócić do prawidłowych nawyków żywieniowych? Najważniejsze, aby nie stawiać samodzielnie diagnozy i powstrzymać się od oceniających komentarzy. Rozmawiaj i słuchaj, aby wypracować wzajemne zaufanie.
jak pomóc osobie z myślami samobójczymi

Jak pomóc osobie z myślami samobójczymi?

Jak pomóc osobie z myślami samobójczymi? Najważniejsze jest okazanie empatii i wsparcia. Osoby w kryzysie mogą skorzystać z telefonów zaufania. Niektórzy jednak wołają o pomoc w bardziej subtelny sposób. Nigdy nie pozostawaj obojętnym na niepokojące zachowania.

Marihuana medyczna – skuteczne narzędzie terapeutyczne w leczeniu raka?

Marihuana medyczna jest jednym z wielu potencjalnych narzędzi terapeutycznych, które mogą być stosowane w leczeniu raka. Chociaż wykazano, że marihuana medyczna ma właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwutleniające, jej skuteczność w leczeniu raka nie została jeszcze pełnie udowodniona. Wiele badań wskazuje jednak, że marihuana medyczna może być skutecznym narzędziem terapeutycznym do leczenia raka.
darmowy psycholog

Darmowy psycholog – jak uzyskać pomoc i gdzie jej szukać

Coraz więcej osób cierpi na depresję, ataki paniki czy nerwice. Takie osoby wymagają pomocy specjalistów, takich jak psycholog, psychiatra czy terapeuta. Nie każdy może sobie jednak pozwolić na prywatną, kosztowną wizytę czy terapię. Poniżej wskazujemy, gdzie znaleźć można darmowego psychologa.
balladyna audiobook

Lektury psychologiczne – tytuły, które warto znać.

Niejeden z nas lubi czasem usiąść wygodnie w fotelu i zagłębić się w lekturze ciekawej książki. Nie zawsze musi być to jednak opasłe, naukowe tomisko lub kolejna powieść szpiegowska. Wręcz przeciwnie — dobrym pomysłem jest sięgnięcie na przykład po książkę psychologiczną. Jeśli dobrze wybierzesz, masz szansę na taką lekturę, która da Ci dawkę solidnej wiedzy oraz zachęci do refleksji na kilka najbliższych wieczorów.