anoreksja objawy test

Anoreksja – objawy, test psychologiczny SCOFF

Anoreksja – objawy, test, leczenie i powikłania. Taką drogą przechodzi wiele osób zmagających się z zaburzeniami odżywiania, które aktualnie stają się coraz częstsze i dotykają coraz młodsze dzieci. Dlatego, jeżeli podejrzewasz tę chorobą u siebie lub kogoś bliskiego, koniecznie dowiedz się więcej o anoreksji.
chad test

ChAD – test na chorobę dwubiegunową. Poznaj objawy

ChAD – test lub kwestionariusz zaburzeń nastroju pozwala na rozpoznanie zaburzeń afektywnych dwubiegunowych. Wówczas pacjent może rozpocząć leczenie i uniknąć huśtawki nastrojów w przyszłości. Przeczytaj uważnie artykuł, aby poznać objawy, które mogą wskazywać na tę chorobę.
osobowość unikająca

Czym jest osobowość unikająca? Kryteria diagnostyczne osobowości lękliwej. Czy terapia tego zaburzenia osobowości przynosi efekty?

Niektórzy ludzie doświadczają uczucia nieprzystosowania, a lęk przed ewentualną krytyką sprawia, że wycofują się z różnych aktywności. Mimo potrzeby bliskości unikają kontaktów z innymi z obawy przed upokorzeniem. Może to być spowodowane zaburzeniem osobowości, które w psychologii jest określane jako osobowość unikająca. Czy można ją wyleczyć?
osobowość histrioniczna

Osobowość histrioniczna, czyli histrioniczne zaburzenie osobowości, które powoduje chęć bycia w centrum uwagi!

Znasz kogoś, kto zachowuje się w sposób iście teatralny i wykazuje nieodpartą wręcz potrzebę bycia w centrum uwagi? Do tego zauważasz, że osoba taka ocenia związki i relacje z innymi osobami na bliższe niż są w rzeczywistości? Jeśli tak, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że osoba taka cierpi na zaburzenie psychiczne nazywane osobowością histrioniczną.