beata

84 artykuły
Psycholog z ponad 15 - letnim doświadczeniem, pomaga pacjentom uporać się z depresją, zaburzeniami lękowymi, odżywiania, psychosomatycznymi i wspiera osoby w codziennym funkcjonowaniu, które znalazły się w trudnej sytuacji. Prywatnie lubi wycieczki rowerowe z rodziną.
Odpoczynek psychiczny w górach

Odpoczynek psychiczny w górach

Jeśli szukasz sposobu na relaks i oderwanie się od codziennych obowiązków, wyjazd w góry może być doskonałym rozwiązaniem. Odpoczynek psychiczny w górach oferuje wiele korzyści dla naszego ciała i umysłu. Czym dokładnie jest ten rodzaj wypoczynku i dla kogo jest przeznaczony? Oto kilka informacji, które warto poznać przed podjęciem decyzji o wyjeździe w góry.
depresja poporodowa objawy test

Depresja poporodowa – objawy, test i leczenie. Sprawdź, czy masz depresję

Depresja poporodowa, objawy, test – od czego zacząć? W ciągu ostatnich lat coraz więcej mówi się o depresji u kobiet w okresie okołoporodowym. Przed młodą matką pojawia się wiele nowych obowiązków i wyzwań, więc obniżenie nastroju jest naturalną reakcją, ale kiedy należy skorzystać z konsultacji z lekarzem?
anoreksja objawy test

Anoreksja – objawy, test psychologiczny SCOFF

Anoreksja – objawy, test, leczenie i powikłania. Taką drogą przechodzi wiele osób zmagających się z zaburzeniami odżywiania, które aktualnie stają się coraz częstsze i dotykają coraz młodsze dzieci. Dlatego, jeżeli podejrzewasz tę chorobą u siebie lub kogoś bliskiego, koniecznie dowiedz się więcej o anoreksji.
chad test

ChAD – test na chorobę dwubiegunową. Poznaj objawy

ChAD – test lub kwestionariusz zaburzeń nastroju pozwala na rozpoznanie zaburzeń afektywnych dwubiegunowych. Wówczas pacjent może rozpocząć leczenie i uniknąć huśtawki nastrojów w przyszłości. Przeczytaj uważnie artykuł, aby poznać objawy, które mogą wskazywać na tę chorobę.
jak pomóc dziecku z trudnościami w nauce

Jak pomóc dziecku z trudnościami w nauce?

Jak pomóc dziecku z trudnościami w nauce? Najpierw należy ustalić, skąd właściwie biorą się te problemy – rzadko jest to wina samego dziecka. Zamiast karać, pracuj nad kształtowaniem u niego ciekawości i koncentracji.
jak pomóc nastolatkowi radzić sobie z emocjami

Jak pomóc nastolatkowi radzić sobie z emocjami?

Jak pomóc nastolatkowi radzić sobie z emocjami? Złość, strach czy gniew nie są negatywnymi emocjami – są w życiu niezbędne. Sprawdź, jak pomóc młodzieży radzić sobie z frustracją w zdrowy sposób.
jak pomóc dziecku radzić sobie z emocjami

Jak pomóc dziecku radzić sobie z emocjami?

Jak pomóc dziecku radzić sobie z emocjami? Przede wszystkim nie upraszczaj emocji dziecka. Jako rodzic, stanowisz przykład i autorytet. Naucz się zdrowo podchodzić do skomplikowanego świata własnych emocji i tych, które doświadcza dziecko.
jak pomóc osobie uzależnionej od gier komputerowych

Jak pomóc osobie uzależnionej od gier komputerowych?

Jak pomóc osobie uzależnionej od gier komputerowych? Zacznij od szczerej rozmowy, a następnie naucz poświęcać czas na inne czynności, poza przebywaniem w wirtualnym świecie. Skuteczna może okazać się także terapia.
jak pomóc osobie z nerwicą

Jak pomóc osobie z nerwicą? Leczenie nerwicy

Jak pomóc osobie z nerwicą? Najważniejsze jest okazanie swojego wsparcia i zaoferowanie pomocy. Dotarcie do osoby z nerwicą lękową nie zawsze jest proste. Mimo wszystko, twoje działania mogą okazać się terapeutyczne.
jak pomóc osobie w depresji która nie chce się leczyć

Jak pomóc osobie w depresji, która nie chce się leczyć?

Jak pomóc osobie w depresji, która nie chce się leczyć? Najlepiej wesprzeć ją swoją obecnością i zainteresowaniem. Rozmawiaj, okaż szczerą troskę i zrozumienie. Próbuj namówić chorego na wizytę u lekarza, lecz nie bądź przy tym nachalny.
jak pomóc osobie z atakiem paniki

Jak pomóc osobie z atakiem paniki? Pierwsza pomoc podczas napadu

Jak pomóc osobie z atakiem paniki, która myśli, że przeżywa zawał lub inne zagrażające jej życiu zaburzenie działania organizmu? Najważniejszy jest regularny oddech i spokojne myśli. Zapewniaj o bezpieczeństwie i rozpraszaj uwagę od ataku. Co jeszcze możesz zrobić?
jak pomóc osobie zastraszonej

Jak pomóc osobie zastraszonej – ofierze przemocy psychicznej?

Jak pomóc osobie zastraszonej lub ofierze przemocy fizycznej? To bardzo trudna sytuacja, a często niełatwo ją rozpoznać. Znaczna część przemocy domowej dzieje się za zamkniętymi drzwiami. Powodami do niepokoju mogą być widoczne siniaki lub stłumione krzyki.
jak pomóc osobie z depresją na odległość

Jak pomóc osobie z depresją na odległość? Czego nie mówić?

Jak pomóc osobie z depresją na odległość? Gdy nie możesz przytulić ani potrzymać za rękę cierpiącego bliskiego, ciężko nie popaść w uczucie bezsilności. Fizyczna odległość wcale nie oznacza, że nie możesz pomóc osobie zmagającej się z depresją.
jak pokonać strach przed dentystą

Dowiedz się, jak pokonać strach przed dentystą!

Jak pokonać strach przed dentystą? To ważne pytanie, które zadaje sobie naprawdę wiele osób! Jak przekonać się do wizyt w gabinecie stomatologicznym i nie zaniedbać uzębienia? Przedstawiamy interesujące porady!
zwolnienie lekarskie z powodu depresji

Zwolnienie lekarskie z powodu depresji – kto może wystawić?

Depresja to zaburzenie psychiczne, które dotyka coraz więcej osób między 20. a 40. rokiem życia. Obniżenie nastroju, trudności z koncentracją mogą zmniejszyć efektywność pracownika. W takiej sytuacji przysługuje mu zwolnienie lekarskie. Kto może wystawić L4? Przeczytaj!
zdrowie psychiczne a jazda samochodem

Zdrowie psychiczne a jazda samochodem

Możliwość prowadzenia samochodu znacznie poprawia komfort życia. Warto jednak pamiętać, że nie każdy powinien siadać za kierownicą. Prowadząc samochód, trzeba cieszyć się zarówno dobrym zdrowiem psychicznym, jak i fizycznym.
dentofobia

Dentofobia. Strach przed dentystą u dorosłych

Dentofobia u dorosłych to ciągle jeszcze bardzo poważny problem. Skąd bierze się paniczny lęk przed kontaktem ze stomatologiem i jak sobie z nim radzić? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.
Kwiatoterapia- na co pomaga?

Kwiatoterapia- na co pomaga?

Nie da się ukryć, że w obecnej rzeczywistości, niezwykle często przychodzi się nam zmagać z różnego rodzaju problemami,…