Jak przekonać nastolatkę do wizyty u psychologa? Sprawdzone sposoby

Jak przekonać nastolatkę do wizyty u psychologa? Nie jest to proste zadanie, ale nie niemożliwe do wykonania. Wykazując się cierpliwością i wrażliwością, możesz osiągnąć cel. Poznaj sposoby, które mogą się sprawdzić!
beata
jak przekonać nastolatkę do wizyty u psychologa

Jak przekonać nastolatkę do wizyty u psychologa? Pytanie to zadaje sobie wielu rodziców. Choć zadanie to wydaje się niezwykle trudne lub wręcz niemożliwe, w rzeczywistości jest inaczej. Trzeba jednak wykazać się znajomością swojego dziecka i dużą dozą cierpliwości, aby do niego dotrzeć w odpowiedni sposób. Jak to zrobić? Dowiedz się!

Jak przekonać nastolatkę do wizyty u psychologa? Spróbuj i nie poddawaj się!

Nie masz pojęcia, jak przekonać nastolatkę do wizyty u psychologa lub wręcz uważasz, że żadna siła ani nawet cud nie sprawią, że dziecko dobrowolnie do niego pójdzie? Nie poddawaj się takiemu myśleniu, bo w dużej mierze to właśnie przez nie rodzic rozpoczyna temat z przegranej pozycji. Zanim porozmawiasz z pociechą, przeanalizuj sytuację na spokojnie. Ułóż sobie w głowie cele i priorytety.

Musisz stanąć przed dzieckiem jako rodzic pewny siebie, zdecydowany i konsekwentny, a jednocześnie sprawiedliwy i uważny. Najlepszym rozwiązaniem jest szczera, spokojna rozmowa. Dostosuj poziom przekazywanych informacji do wieku dziecka, jego emocji i problemu, z jakim się mierzy. Zapewnij, że nic nie wydarzy się wbrew jego woli, a co równie istotne – że psychologa obowiązuje tajemnica zawodowa.

Jak przekonać nastolatkę do wizyty u psychologa? Tego nigdy nie rób!

To zrozumiałe, że jako rodzic chcesz wszystkiego, co najlepsze dla swojej pociechy. Czasem jednak strach o jej przyszłość, stres związany z teraźniejszymi problemami i poczucie bezsilności mogą sprawić, że pokusa nakrzyczenia na dziecko, zaszantażowania go (np. utratą telefonu czy możliwości wyjścia z domu) i zmuszenia do wizyty u psychologa będzie niezwykle silna. Oprzyj się jej, bo postępując w ten sposób, możesz osiągnąć dokładnie odwrotny efekt!

Przeczytaj  Czym jest zmęczenie psychiczne i w jaki sposób się objawia?

 Wiesz już, co robić, ale wprowadzenie teorii w czyn może być wymagające i początkowo bezowocne. Dlatego, jeżeli obawiasz się porażki, udaj się na spotkanie ze specjalistą bez dziecka. Opowiedz o problemie, z jakim się zmaga i poproś o dodatkowe wskazówki dotyczące tego, jak przekonać nastolatkę do wizyty u psychologa. Pamiętaj o tym, że robisz to wszystko dla swojego dziecka – niech ta myśl doda ci sił i pozytywnej energii! 

Powiązane:

    None Found
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły