Ile trwa wizyta u psychologa? Poznaj odpowiedź i przygotuj się na sesję!

Ile trwa wizyta u psychologa? Pytanie to zadaje sobie wiele osób rozważających udanie się do specjalisty. Dowiedz się, ile masz czasu, aby uniknąć zaskoczenia i móc przygotować się jak najlepiej do tego ważnego spotkania.
Paulina Lewandowska
ile trwa wizyta u psychologa

Coraz więcej osób decyduje się na spotkanie z psychologiem. Psychoterapia powoli przestaje być tematem tabu. Niezmiernie ważne jest to, aby nie ukrywać swoich trosk i nie pozostawać z nimi samemu. Prośba o pomoc to nic złego – to wyraz odpowiedzialności za siebie i bliskich! Ile trwa wizyta u psychologa i dlaczego właśnie tyle? Dowiedz się więcej!

Ile trwa wizyta u psychologa?

Nie musisz już dłużej zastanawiać się, ile trwa wizyta u psychologa – oto odpowiedź! Większość specjalistów oferuje sesję terapeutyczną trwającą przeciętnie od 45 do 50 minut. Niemniej jest wiele podejść i opinii dotyczących optymalnego czasu trwania sesji, dlatego niektórzy terapeuci prowadzą spotkanie np. przez 60 minut. W przypadku powyższego mowa o sesji indywidualnej. Jeśli natomiast chodzi o terapię par/małżeństw, zazwyczaj jedno spotkanie trwa dłużej – od 60 do 90 minut.

Dlaczego wizyta u psychologa tyle trwa?

Wiesz już, ile trwa wizyta u psychologa, ale czy wiesz, dlatego właśnie tyle a nie np. 30 lub 120 minut? Terapeuci uważają, że 45 do maksymalnie 60 minut w przypadku sesji indywidualnej i 60 do 90 minut w przypadku terapii par to czas optymalny. Innymi słowy: czas wystarczający do omówienia konkretnych tematów, a jednocześnie nie za długi, niepowodujący u pacjenta nadmiernego stresu i zmęczenia psychicznego.

Co istotne, psycholog będzie przestrzegał ustalonego czasu spotkań. Jeśli nie będzie to z jakiegoś powodu absolutnie konieczne i dobre dla pacjenta, nie skróci znacząco sesji, np. do 30 minut, czy nie wydłuży jej bez uprzedniego poinformowania o kolejne pół godziny. Ta stałość i pewność, kiedy następuje początek i koniec sesji, również daje poczucie bezpieczeństwa.

Wiesz już mniej więcej, ile trwa wizyta u psychologa. Dlatego teraz możesz się do niej lepiej przygotować, wcześniej ustalając tematy, które chcesz poruszyć podczas jednego spotkania, aby „zmieścić się” w sesji. Kiedy już wybierzesz psychologa, do którego chcesz się udać, zadzwoń i zapytaj, ile dokładnie trwa spotkanie.

Przeczytaj  Najpierw psycholog czy psychiatra? Jak wybrać specjalistę?

Powiązane:

    None Found
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły