Psycholog – czy potrzebne skierowanie? Jak umówić się do specjalisty?

Nie wiesz, jak umówić się do psychologa? Czy potrzebne skierowanie do tego specjalisty? Poznaj szczegóły, aby szybko i sprawnie przejść przez proces rejestracji oraz oszczędzić sobie dodatkowego stresu.
beata
psycholog czy potrzebne skierowanie

Wizyta u psychologa – zwłaszcza gdy jest to pierwsze spotkanie z tego rodzaju specjalistą – może być stresująca. Dlatego warto odpowiednio wcześniej przygotować się do niej i zadbać o kwestie formalne, aby nie dokładać sobie dodatkowych nerwów. W czym może ci pomóc psycholog? Czy potrzebne skierowanie trzeba osobiście dostarczyć do gabinetu przed wizytą? Dowiedz się więcej!

Psycholog – czy potrzebne skierowanie?

W przypadku, gdy zamierzasz udać się do psychologa w ramach NFZ, np. do Poradni Zdrowia Psychicznego, musisz uprzednio zadbać o skierowanie, bo bez niego wizyta nie jest możliwa. Wszystkich dodatkowych informacji dotyczących wizyty udzieli ci psycholog. Czy potrzebne skierowanie możesz otrzymać od swojego lekarza rodzinnego? Tak. Może je wydać zarówno psychiatra, jak i lekarz POZ. Jeśli natomiast wybierasz się do specjalisty prywatnie i płacisz za spotkanie, nie potrzebujesz skierowania.

Psycholog – czy potrzebne skierowanie zanieść osobiście?

Nie. Obecnie nie ma już konieczności osobistego stawienia się u specjalisty przed wizytą w celu dostarczenia skierowania. Wystarczy, że zadzwonisz do rejestracji i podczas ustalania terminu spotkania podasz specjalny kod skierowania.

Czy lekarz POZ może nie wydać skierowania do psychologa?

Tak. To lekarz decyduje o tym, do jakiego specjalisty wysłać pacjenta i przede wszystkim ocenia, czy specjalistyczna porada rzeczywiście jest konieczna. W praktyce jednak rzadko zdarza się, aby lekarz rodzinny odmówił swojemu pacjentowi wystawienia skierowania, jeśli ten o nie poprosi i odpowiednio uargumentuje swoją prośbę.

Wiesz już, że skierowanie do psychologa jest konieczne, jeśli chcesz udać się do niego w ramach NFZ. Nie zwlekaj z wizytą u „swojego” lekarza w celu otrzymania skierowania, aby nie wydłużać niepotrzebne czasu oczekiwania na wizytę do specjalisty!

Przeczytaj  Jak przygotować się do wizyty u psychologa? Sprawdź i nie daj się zaskoczyć!

Powiązane:

    None Found
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły