Jak makijaż wpływa na samopoczucie kobiety? Dlaczego warto się malować?

Nie od dziś wiadomo, że zadowalający własny wizerunek zwiększa pewność siebie, co z kolei pozytywnie wpływa na samopoczucie. Najprostszym sposobem na poprawę wyglądu jest makijaż. Przeczytaj, dlaczego warto się malować!
beata
Wpływ makijażu na samopoczucie

Media od lat kreują obraz kobiety idealnej, do którego dąży wiele współczesnych kobiet. Prężnie rozwija się medycyna estetyczna, a gabinety kosmetyczne oferują coraz więcej różnego rodzaju zabiegów, które mają niwelować niedoskonałości wyglądu. Prawda jest taka, że sprostać wymaganiom stawianym kobietom jest niezwykle trudno. Warto jednak na chwilę zatrzymać się przy makijażu – to najprostszy sposób na poprawę wizerunku, a co za tym idzie, samopoczucia. 

Makijaż lekiem na całe zło?

Dobrze wyglądasz, odczuwasz satysfakcję, gdy oglądasz się w lustrze? To sprawia, że więcej się uśmiechasz, masz dobry nastrój, a nawet trudniej wyprowadzić się z równowagi. Naukowcy już dawno odkryli związek między wyglądem a samopoczuciem. Badania pokazują, że osoby z wysoką samooceną łatwiej osiągają sukcesy, cieszą się zdrowiem. Z kolei niska samoocena wpływa negatywnie na jakość życia, powodując gorszy nastrój. Wygląd zewnętrzny ma duży wpływ na relacje damsko-męskie, zwłaszcza na początkowym etapie. Nic dziwnego, że panie sporo uwagi przykładają do swojego image. 

Jednym ze sposobów na poprawę wyglądu są proste, codzienne zabiegi pielęgnacyjne i makijaż. Prawidłowo wykonany może ukryć wiele drobnych mankamentów, a wyeksponować atuty. Oczywiście istotna jest umiejętność malowania oraz doboru odpowiednich kosmetyków – kiedy przyda się podkład rozświetlający, kiedy użyć produktów matujących itp. Czasem wystarczy podkreślić oko i usta, by poczuć się pewniej i lepiej. Te same badania udowodniły, że mężczyźni postrzegają kobiety z makijażem jako bardziej atrakcyjne fizycznie, co sprawia, że panie coraz częściej i chętniej sięgają po kosmetyki umożliwiające szybką transformację. 

Atrakcyjność fizyczna jest dla kobiet ważna

W 2018 roku przeprowadzono ankietę, której celem była ocena, ile kobiet i dlaczego wykonuje makijaż. Tylko nieco ponad 3% respondentek przyznało, że makijaż nie ma dla nich znaczenia. Wypowiedzi pozostałych wskazują, że codzienny make-up sprawia, że czują się lepiej i pewniej. Ponad 90% ankietowanych przyznało, że makijaż wpływa na atrakcyjność fizyczną. Znaczenie ma też dobór zabiegów pielęgnacyjnych oraz kosmetyków – np. Lancome Hypnose Volume A Porter. Tusz do rzęs wydłużający sprawi, że zachwycisz wyrazistą oprawą oczu i głębią spojrzenia. Z kolei odpowiednia pomadka lub błyszczyk uwydatnią usta.

Przeczytaj  Wpływ stresu na skórę – jak wygląda twarz osoby z nerwicą?

Kobiety chętnie sięgają po nowe kosmetyki, sprawdzają na sobie ich działanie, uczą się trików makijażowych, odwiedzają gabinety kosmetyczne. Wszystko po to, aby udoskonalić swój wygląd, a przez to poczuć się pewnie i kobieco. Codzienny rytuał może znacznie poprawić jakość życia – wynika z omawianych badań.

Maluj się na zdrowie!

Zdrowie psychiczne jest równie ważne, jak fizyczne. Ciągłe niezadowolenie, smutek, stres mogą niekorzystnie odbić się na stanie zdrowia. Dlatego też tak ważne jest dbanie o samopoczucie. Warto korzystać z wszelkich sprawdzonych sposobów na poprawę nastroju, a jeśli codzienny makijaż jest jednym z nich, dlaczego nie spróbować? Każdego dnia znajdź trochę czasu dla siebie, weź długą kąpiel, orzeźwiający prysznic, wmasuj krem, nałóż maskę, przed wyjściem pomaluj oczy, pociągnij usta pomadką. Jeśli zadbasz o swój wygląd, poczujesz przypływ pozytywnej energii i chęć do działania.

Makijaż może mieć wielką moc. To prawda, o której powinna pamiętaj każda kobieta. Może nie jest lekiem na całe zło, ale potrafi rozgonić czarne chmury i wywołać uśmiech na twarzy. Jeśli nie wierzysz, spróbuj!

Powiązane:

    None Found
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły