Hiperseksualność- problem czy zaleta?

beata
Hiperseksualność- problem czy zaleta?

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że pociąg seksualny jest nieodłączną częścią naszego życia i egzystencji. Co więcej każdy ma również swojego rodzaju potrzeby, które po prostu musimy spełnić, by dobrze się czuć. Zwykle utrzymanie libido na odpowiednim poziomie jest zaletą. Jednak jak to wygląda w przypadku hiperseksualności?

Jaką dużą rolę w naszym życiu odgrywa popęd seksualny?

Nasza seksualność jest niezwykle złożoną, a jednocześnie indywidulną kwestią. Niemniej jednak odczuwanie podniecenia i popędu seksualnego jest czymś, co nas wszystkich po prostu łączy.

Popęd seksualny zaczyna się w naszej psychice. Oznacza to, że to właśnie ona determinuje kolejne reakcje organizmu. To właśnie w naszej psychice zachodzą odpowiednie procesy i działają odpowiednie hormony, które najprościej w świecie informują nas, że mamy ochotę na seks. Co ciekawe zjawisko to jest w pełni normalne i regulowane w taki sposób, byśmy mogli nad nim zapanować i mieć kontrolę.

– zaznacza Pola Wiśniewska z https://sekspedia.pl/

Niemniej jednak popęd seksualny odgrywa w naszym życiu niezwykle ważną rolę. To właśnie dzięki niemu możemy zdać sobie sprawę z naszej seksualności, a także mamy pełno możliwości co do tego, by poznać swoje potrzeby seksualne. Co więcej popęd seksualny odpowiada również za zjawisko prokreacji, więc można powiedzieć, że to właśnie dzięki niemu rozwija się życie. Zwykle jednak traktujemy go jako “dodatek” do naszej egzystencji i nie zwracamy na niego zbytniej uwagi, do momentu w którym pojawiają się w związku z nim konkretne problemy.

Czym jest hiperseksualność?

Od wielu już lat w medycynie i w naszym społeczeństwie funkcjonuje niezwykle tajemniczo brzmiące określenie, a mianowicie jest to hiperseksualność. Z pewnością każdy z nas nie raz się już z tym pojęciem spotkał, jednak bardzo ciężko zrozumieć, do czego się ono tak właściwie odnosi. Warto zwrócić uwagę na przedrostek “hiper” który pochodzi z języka greckiego i od niepamiętnych już czasów wykorzystywany był do określenia, że coś jest “ponad normę”. Biorąc to pod uwagę, w niezwykle prosty sposób możemy wywnioskować, do czego donosi się pojęcie “hiperseksualność”. Otóż jest to nic innego jak odczuwanie popędu seksualnego w znacznie bardziej intensywny sposób. Można powiedzieć, że jest to obecnie swoiste schorzenie, które obecnie odnosi się po prostu do stanu psychicznego. Osoba nim dotknięta stale odczuwa napięcie seksualne, a także stale czuje wręcz przymus do wykonywania konkretnych czynności seksualnych. Taka osoba nie ma granic, jeśli chodzi o odbywanie stosunków seksualnych. Jest ona wiecznie pobudzona, a dodatkowo nie jest ona wstanie zapanować nad swoim popędem seksualnym. Nie da się ukryć, że życie i jego jakość w przypadku osób, które dotknięte są hiperseksualnością jest niezwykle niska. Nie potrafią bowiem oni utrzymać koncentracji, gdyż ich myśli stale krążą wokół seksu. Co więcej nie są one wstanie często wykonywać swoich obowiązków, gdyż czują one przymus wykonania konkretnej czynności seksualnej. Nie da się ukryć, że w przypadku zbyt niskiego libido, możemy je bardzo łatwo podnieść, z kolei w przypadku hiperseksualności, niestety nie będzie tak łatwo obniżyć napięcie seksualne i zredukować popęd.

Przeczytaj  Zmarszczki i wiotkość skóry – poznaj skuteczny zabieg liftingujący

Jak walczyć z hiperseksualnością?

Hiperseksualnośc jest niezwykle podstępnym schorzeniem. Przecież każdy z nas, w momencie kiedy partner czy partnerka ma ochotę na zbliżenie będzie reagował pozytywnie. Niemniej jednak w momencie, kiedy seks staje się wręcz obowiązkiem i rutynową czynnością, wówczas zauważamy, że coś jest nie tak. Wobec tego jak walczyć z hiperseksualnością? Otóż często jedynym rozwiązaniem jest terapia psychologiczna, a także niektóre ćwiczenia, które pozwolą skutecznie rozładować skumulowane napięcie seksualne. Niemniej jednak najważniejsze staje się podejście i chęć do zmian osoby, która hiperseksualnością została dotknięta. O ile rzeczywiście będzie ona gotowa na terapię i na wprowadzenie zmian, wówczas wszystko może być dla niej o wiele łatwiejsze. 

Powiązane:

    None Found
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły